Hyundai Tucson na operativní leasing. Výborný společník pro rodinu s full-servisem od 8 797 Kč měsíčně!

Hyundai Tucson na operativní leasing. Výborný společník pro rodinu s full-servisem od 8 797 Kč měsíčně!

Rodinné auto již dávno nemusí být jen kombík. Kompaktní SUV dokáže nabídnout dostatek prostoru, navrch přidá ještě vyšší posez, dodávající pocit bezpečí a lepší průchodnost terénem. Jedním z povedených kompaktních SUV je také Hyundai Tucson, který můžete mít na full-service operativní leasing od 8 797,- Kč měsíčně. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Dospělé auto

Hyundai Tucson navázal na úspěšný model ix 35. Oproti svému předchůdci je Tucson o poznání mohutnější a dospělejší auto. Zepředu upoutává pozornost maska chladiče ve tvaru šestiúhelníku, která volně navazuje na efektní LED světlomety. Záď má jednoduché linky a vyvážené proporce, kryt zadního nárazníku a mohutné černé oplastování prahů a lemů blatníků prozrazují, že si Tucson poradí i s lehčím terénem.

Jednoduše rodinný

Interiér Tucsonu je praktický a jednoduchý, na první pohled poznáte, že auto je zaměřeno zejména na rodinu. Použité materiály mají slušnou kvalitu i zpracování. I když jsou plasty vesměs tvrdé a v interiéru chybí okázalejší dekorativní prvky, za jízdy se odnikud neozývá vrzání. Pokud máte děti, určitě oceníte, že lze celý interiér snadno očistit. Za zmínku stojí také sedadla, která mají příjemně tuhou výplň a poskytují na svou třídu i překvapivě dobré boční vedení. Zadní opěradla mají nastavitelný sklon, samozřejmostí je systém ISOFIX pro uchycení dětské sedačky. Zavazadelník má v základním uspořádání objem 513 litrů a většině rodin bude plně vyhovovat, při nákupech navíc potěší jeho nízká nakládací hrana.

Po usednutí za volant se ve chvíli cítíte jako doma. Rozmístění ovládacích prvků je intuitivní, tlačítek najdete minimum a ta, která zůstala, mají příjemně hladký chod zprostředkovávající jistou dávku pocitu prémiového auta. Hyundai Tucson na operativní leasing má ve výbavě barevnou navigaci s 8“ dotykovým displejem, barevnou couvací kameru a Bluetooth handsfree. Dotyková obrazovka reaguje pohotově a na celý systém si lze velmi rychle zvyknout. Jen vyhledávání telefonních čísel v seznamu kontaktů by mohlo byt snazší, také u navigace by mohlo být zadání adresy rozvrženo do méně kroků. Zdroj hudby lze připojit pomocí USB vstupu, nechybí ani možnost připojit iPod. Konzervativní zákazníky možná trochu zamrzí absence klasického CD přehrávače.

Skvělý kompromis

Podvozek Tucsonu je dobře zvoleným kompromisem mezi stabilitou a komfortem, auto si nechá líbit i ostřejší projetí zatáčky, zůstává dlouho stabilní a zbytečně se nenaklání, přesto je jízda po rozbitých okreskách pohodlná. Řízení má velmi lehký chod, což oceníte zejména v městském provozu, i tak je ale ovládání auta ve vyšších rychlostech bezproblémové. Volant padne dobře do ruky, navíc je i v základní nabídce operativního leasingu potažený kůží a je dokonce i vyhřívaný.

Hyundai Tucson se vyrábí celkem s pěti motory. Nabídka naftových jednotek začíná sedmnáctistovkou o výkonu 85 kW, za ní následují dvě výkonnostní verze vznětového dvoulitru. Všechny naftové motory mají slušný krouticí moment a v městském provozu poskytují velmi dobrou dynamiku. Slabší sedmnáctistovce dochází okolo rychlosti nad 150 km/h dech, na pohodové, rodinné cestování ale plně dostačuje a její spotřeba se dá udržet kolem sedmi litrů. Hyundai Tucson na operativní leasing je zatím k dostání pouze s manuální šestistupňovou převodovkou. Ta má příjemně krátké dráhy a řazení je s ní zcela bezproblémové. V nabídce automobilky je také dvouspojková automatická převodovka se sedmi rychlostními stupni. Při běžné jízdě řadí bez problémů, potěší, že sama včas brzdí motorem. Při dynamičtější jízdě se občas chová zmateně, a zbytečně drží nižší převodový stupeň, v tu chvíli pomůže krátce ubrat plyn.

V nabídkách operativního leasingu je v současné době Hyundai Tucson pouze s pohonem přední nápravy. I přes absenci „čtyřkolky“ se ale nemusíte bát vyrazit po polní cestě, nebo k nejbližší sjezdovce. Díky světlé výšce 172 mm má i varianta s pohonem přední nápravy poměrně slušné terénní schopnosti, stačí kvalitní zimní pneumatiky a budete překvapeni, kam až se s Tucsonem lze dostat.

Aktuální nabídky Hyundai Tucson na operativní leasing naleznete zde

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné