Jaguar F-Pace: Dosud neobjevený klenot

Jaguar F-Pace: Dosud neobjevený klenot

Situace na trhu s novými a zánovními vozy není již nějaký čas jednoduchá. A na lepší časy se bohužel zatím nejspíš neblýská. Jak tedy v dnešní době pořídit kvalitní prémiové SUV a nečekat na něj roky? Máme pro vás skvělý tip!

Většina Čechů, kteří touží po prémiovém SUV, koukají automaticky po automobilech od našeho západního souseda. Německé automobilky se těší v Česku velké oblibě a zraky zákazníků tak možná až překvapivě přehlížejí ostatní konkurenty na trhu. A to je velká škoda, protože je rozhodně co objevovat.

Jedním ze zástupců tohoto segmentu je i britský Jaguar se svým modelem F-Pace. Je to sportovně-rodinné SUV, které ale narozdíl od ostatních nepotkáte cestou do práce hned pětkrát. A když chcete prémiový vůz, tak přece rozhodně nechcete splývat s davem. Což v Jaguaru nebudete. Neotřelý design této britské šelmy nenechá okolí chladným, na německou nudu a šeď klidně zapomeňte. Zpředu zaujmou ostře řezané adaptivní diodové světlomety, zadní úzká světla zase odkazují ke sportovnímu F-Typu, na atraktivitě přidává autu také efektní zadní spoiler nebo dynamické blinkry.

Mile překvapí také interiér vozu. Je elegantní a čistý, nechybí kvalitní materiály a poctivé zpracování. Vyladěný a graficky velmi zdařilý je infotainment Pivi Pro, který se ovládá přes displej o úhlopříčce 11,4 palce. Skvělé je také odhlučnění kabiny, což ocení posádka zejména při delších dálničních jízdách. Facelift, provedený v roce 2020, tomuto vozu velmi prospěl a pokud byli k autu zlí jazykové předtím kritičtí, dnes nemohou říct ani slovo. 

Jaguar F-Pace je ale kromě vyspělého designu a technologií také velmi praktický. Zavazadelník například nabízí úctyhodných 748 litrů prostoru, stěžovat si nemohou ani cestující na zadních sedadlech. K dispozici je bohatá výbava, na jakou jsme zvyklí z prémiových vozů. Buďte si jisti, že u F-Pace vám rozhodně nic chybět nebude.

Na výběr je pěkná řádka motorizací – od úsporných dieselů, přes famózní třílitr, plug-in hybrid až po brutální pětilitrový osmiválec s 550 koňmi ve verzi SVR. Ať už si vyberete jakýkoliv z motorů, vždy ho doplňuje skvěle odladěný podvozek, který je pohodlný, zároveň ale poskytuje dostatečnou jistotu i v rychleji projížděných zatáčkách. I díky němu nabízí F-Pace tak výborné jízdní vlastnosti, které patří mezi nejlepší v segmentu SUV.

Další obrovskou výhodou, jakou F-Pace má, je, že je narozdíl od svých konkurentů v tuto dobu stále k sehnání. Jen v Albion Cars jich mají v tuto chvíli k dispozici hned několik, a to v různých výbavách, motorizacích i barvách karoserie. „U nás nemusíte na dodání vozu čekat rok a půl, jak je tomu dnes bohužel zvykem. Nové nebo i roční vozy F-Pace máme skladem a můžete tak s autem hned odjet,” láká zájemce obchodní ředitel Albion Cars Štěpán Markvart.

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné