Je mi 30 a nechci nic řešit, operativní leasing mi ulehčil život

Je mi 30 a nechci nic řešit, operativní leasing mi ulehčil život

Auto jsme začali vnímat spíš jako spotřební věc. Zároveň ale od něj očekáváme spolehlivost a mít ho okamžitě k dispozici. Podobně smýšlí i třicetiletá účetní Lenka Šebestová, která si před nedávnem pořídla na operativní leasing vysněnou novou Škodu Fabia. Dnes si to nemůže vynachválit. Auto užívá podle svých potřeb a nemá starosti s jeho provozem.

Potřebuji jezdit hned

Financování operativním leasingem využila vůbec poprvé. Hlavním důvodem, proč vsadila na operák pro ni ovšem nebyla nulová akontace tedy neplacení splátky při pořízení vozu, ale coby „single“ zkrátka potřebovala auto hned a nechtěla řešit starosti s jeho servisem. Nulovou vstupní investici už brala jen jako třešničku na dortu. „Vlastně to bylo rychlé rozhodnutí, kvůli pracovním povinnostem jsem potřebovala mít k dispozici vlastní vůz, ale protože žiju sama, obávala jsem se povinností, které mi to přinese. Jako každá správná ženská, chci mít s autem, co nejmíň práce. Když jsem na internetu objevila, že si auto můžu pořídit na operativní leasing a v autorizovaném servisu se mi o něj postarají, byla jsem rozhodnutá okamžitě,“ říká dnes s úsměvem řidička modré Fabie Combi Ambition s motorem 1, 2 TSI/ 66 kW, kterou využívá k obchodním schůzkám s klienty po celé republice. A proč si vybrala právě kombík? „Často z Prahy cestuji na Moravu, kde mám spoustu zákazníků, chtěla jsem při jízdě pohodlí. Každou volnou chvilku také věnuji golfu, zásadní tedy bylo, abych se mi do kufru vešel bag s golfovými holemi,“ vyjmenovává důvody. 

Pronájem čím dál populárnější

Auto si pořídila od společnosti VWFS v nabídce Škoda Bez Starostí, která byla vůbec první společností, jež na našem trhu začala nabízet operativní leasing i pro soukromé osoby. Záhy se přidala i konkurence, novinka na trhu se velmi rychle chytla. Pronájem vozů na určité období je pro Čechy milým zpestřením, jak dosáhnout na vysněný vůz, který by si formou klasického úvěru nemohli dovolit. S čím dál výhodnějšími podmínkami operativních leasingů, které společnosti nabízejí, se zároveň mění vědomí lidí. Vůz už nutně nepotřebují vlastnit, ale stačí jim jeho pronájem.

Škoda Fabia za 6 199 korun měsíčně bez starostí

Lenka má vůz od Škodovky pronajatý na tři roky, měsíčně platí 6 199 korun, splátky v sobě zahrnují servis automobilu, spoluúčast při nehodě 5 %, výměnu pneumatik a povinné ručení, odpadlo jí tak zdlouhavé vybírání vhodné pojišťovny. Právě servis vozu byl pro Lenku při rozhodování zásadní, proto si měsíčně pár stovek připlácí, aby mohla využívat této služby. „Jsem účetní, takže jsem si velmi rychle spočítala, že vynaložit měsíčně něco málo přes 6 tisíc se mi vyplatí, můj rozpočet to nijak neohrožuje,“ dodává.

V balíčku má také havarijní pojištění, pojištění skel a pojištění právní ochrany. Celou dobu leasingu platí stále stejnou částku. Nezaskočí jí tak náklady na servisní prohlídky nebo výměnu pneumatik.

Dalším příjemným benefitem je pro Lenku vědomí, že po třech letech nemusí řešit prodej vozu. „Při představě, že s někým v autobazaru vyjednávám o ceně, mám husí kůži, proto jsem opravdu ráda, že za tři roky vůz vrátím a budu si moci opět vybrat nový. Zatím jsem totiž s operativním leasingem spokojená,“ říká na závěr.

Našli jsme pro Vás tyto nabídky na operativní leasing ŠKODA FABIA COMBI

Načíst další
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné