Manažerská kombi na operativní leasing: velké srovnání

Manažerská kombi na operativní leasing: velké srovnání

Auta pro manažery musí denně zvládnout několik stovek kilometrů, běžně mohou najet i 50 000 km za rok. Než firma nový vůz splatí a odepíše, může mít klidně najeto i 150 000 km. V tu chvíli ale auto již vyžaduje větší servisní zásahy, spojené s nemalými výdaji, navíc má při takovém nájezdu jen zlomek původní hodnoty a brzy je třeba řešit nákup nového vozu, přestože ten starý ještě stále stojí firmu peníze. Ideálním řešením je pořídit manažerské auto na operativní leasing. Vozový park zůstává díky operativnímu leasingu stále reprezentativní a náklady na auto jsou pro firmu po celou dobu jeho používání konstantní.

Manažeři často preferují kombíky a na serveru NaOperak.cz je jejich nabídka opravdu široká. Které manažerské kombi na operativní leasing je ale nejlepší? K jakému manažerovi se hodí nejvíce? To jsme se rozhodli zjistit v následujícím srovnání.

Ford Mondeo na operativní leasing - od 8.800 Kč / měs.

Na designu současného Ford Mondeo se projevila politika „One Ford“, která sjednocuje modelovou nabídku na americkém a evropském trhu. Mondeo tak díky vlivu Ameriky působí na evropské poměry až nezvykle masivně a bytelně. Výrazná maska chladiče dodává autu spolu s úzkými světlomety a výraznými prolisy kapoty téměř „mustangový vzhled. Uvnitř najdete kvalitní materiály, jedinou výjimkou je středová konzole. Velká plocha černého plastu bez textury a kulatá plastová tlačítka zbytečně kazí dojem z jinak kvalitního a dobře zpracovaného interiéru.

Mondeo je z naší čtveřice nejvíce zaměřené na požitek z jízdy. Na rozdíl od konkurence pocítíte výrazný rozdíl mezi režimem „Normal“ a „Sport“ jak u řízení, tak u podvozku. Ten je při normální jízdě příjemně komfortní a skvěle odhlučněný, stisknutím tlačítka „Sport“ ale výrazně ztuhne a vy si tak můžete ostřejší jízdu skutečně užít. Navíc je Mondeo vybaveno automatickou převodovkou Power Shift s možností řadit pádly pod volantem, která si skvěle rozumí s naftovým čtyřválcem o výkonu 132 kW. Ve městě tak můžete pohodlně zvládat kolony v automatickém režimu, na okreskách naopak oceníte možnost si před zatáčkou manuálně podřadit, díky výkonu motoru a skvělému podvozku bude její projetí zábava.

Jste-li manažer s duší závodníka, bude pro vás Ford Mondeo na operativní leasing správnou volbou.

VW Passat na operativní leasing - od 7.500 Kč / měs.

Osmá generace Volkswagen Passat vybočila ze zavedených pořádků. Přední maska protáhlá přes celou šířku auta, výrazné světlomety s LED diodami a celkově velmi elegantní, ovšem odlehčený design, dělají z Passatu ideální reprezentativní manažerské auto, které ale nepůsobí nudně. V interiéru najdete perfektní ergonomii a materiály s dotykem prémiové třídy. Díky jednoduchému a intuitivnímu ovládání navigace i handsfree je Passat ideální pojízdnou kanceláří. Celkově je uvnitř o trochu více místa než v Mondeu a interiér působí vzdušněji.

Podvozek Passatu je v normálním režimu o něco tvrdší než u Mondea, sportovní mód pak sice změní nastavení dvouspojkové automatické převodovky, na podvozku se ale přepínání jízdních režimů projevuje jen minimálně. Mnohem lépe auto funguje v normálním režimu, a to zejména na kvalitních silnicích. Mimo sportovní režim řadí převodovka přesně a rychle, můžete sice také řadit manuálně pomocí jejího voliče, na rychlost Power Shiftu ale v tomto směru sedmistupňové DSG nestačí. Přestože lze Passat pořídit s motorem o výkonu až 240 koní, nemá auto sportovní ambice, jeho revírem jsou dálnice, po kterých svou posádku pohodlně přepraví do cíle.

Hledáte-li ideální auto na překonávání dlouhých vzdáleností s nádechem prémiových značek, bude pro vás Volkswagen Passat na operativní leasing skvělým společníkem.

Škoda Superb na operativní leasing - od 8.500 Kč / měs.

Vzhled Škody Superb je z této čtveřice nejkonzervativnější. Přestože je Superb moderní a elegantní auto, postrádá oproti Passatu právě onen nádech „prémiovosti“. Uvnitř najdete opět kvalitní a dobře slícované materiály, interiér Superbu je ze všech čtyř vozů nejvzdušnější a nejprostornější. Stejně jako Passat zvládá i Superb párování s mobilním telefonem na jedničku. Import kontaktů je příkladně rychlý a v jejich seznamu lze díky multifunkčnímu volantu listovat pohodlně a bezpečně i během jízdy.

Jízdně je Superb pohodlné auto, oproti Passatu je ovšem interiér o něco hůře odhlučněn. Naftový čtyřválec s šestistupňovou automatickou převodovkou DSG působí o něco hruběji než v Passatu. Převodovka řadí přesně a předjíždění je i v Superbu bezpečné.

Kde naopak Superb boduje, je objem zavazadelníku. S jeho 660 litry, dvojitou podlahou a spoustou dalších simply clever detailů, dokáže auto skvěle plnit také funkci rodinného auta.

Pokud potřebujete přes týden vyrážet na služební cesty a o víkendu pohodlně odvézt celou rodinu na chalupu, bude pro vás Škoda Superb na operativní leasing trefou do černého.

Hyundai i40 na operativní leasing - od 8.000 Kč / měs.

Hyundai i40 prodělal v roce 2015 facelift se snahou přiblížit auto tvarově více současným trendům, proto ubylo oblých linek a přibylo hranatých tvarů. Navzdory faceliftu je poznat, že byla i40 představena již v roce 2011. Interiér je skvěle vybavený, nechybí navigace, adaptivní tempomat, asistent hlídání mrtvého úhlu a mnoho dalšího, nádech luxusu a reprezentativnosti ale v i40 nenajdete. Vnitřek i 40 nezapře svůj korejský původ, na palubní desce jsou sice použity povětšinou měkčené plasty, zpracování a povrchová úprava ale za konkurencí přeci jen pokulhávají, jejich design také nemusí vyhovovat každému. Zavazadelník o objemu 553 litrů je dostačující, pochvalu si zaslouží dostatek místa na zadních sedadlech jak pro kolena, tak nad hlavou.

Podvozek je odladěný zejména na pohodovou jízdu, výborně filtruje nerovnosti a přesto, že se auto o trochu více naklání, není v zatáčkách nestabilní. Diesel o objemu 1,7 litru stačí svým výkonem k předjetí, pro závodníky ale i40 opravdu není. Motor lze sice kombinovat s výborným sedmistupňovým automatem, na dvoulitrovou konkurenci mu ale zkrátka chybí výkon. Hyundai i40 je příjemný společník pro každodenní cestování, pokud hledáte skvěle vybavené auto s nízkou měsíční splátkou, bude vám Hyundai i40 na operativní leasing vyhovovat.

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné