Nová Škoda Kodiaq na operativní leasing. Všestranný člen rodiny již za 7 310 Kč měšíčně!

Nová Škoda Kodiaq na operativní leasing. Všestranný člen rodiny již za 7 310 Kč měšíčně!

Škoda Kodiaq má jasný úkol, otevřít automobilce brány do světa větších SUV. Vůz pojmenovaný po aljašském medvědovi je zároveň první sedmimístnou Škodovkou. Prostorný interiér, zavazadelník o objemu až 720 l, pohon 4x4, to vše dělá z Kodiaqu ideální rodinné auto. Navíc je nyní Kodiaq k dostání i na operativní leasing, který startuje už na 7 310 korunách měsíčně, o důvod víc podívat se na něj podrobněji.

 

Štíhlý medvěd

Na fotografiích vytváří Kodiaq dojem zavalitého a mohutného auta, v reálu už ale působí mnohem kompaktněji. Celkově chválíme odvahu konstruktérů, kteří zůstali věrni původní studii Vision S, představené v únoru letošního roku. Úzké, vysoko posazené přední světlomety a masivní maska chladiče dávají spolu se světlou výškou 188 mm tušit, že se Kodiaq nezalekne ani rozblácené polní cesty. Zadní partie nezapře příslušnost ke koncernu VW, přesto má Kodiaq osobitý a podle nás i nadčasový design.

Interiér je tradičně dobře zpracovaný, samozřejmostí je příkladná ergonomie. Mezi originálními vertikálními výdechy ventilace ve stylu Porsche najdete displej nové, překvapivě hbité a nekomplikované navigace. Trochu jsme se báli absence fyzických tlačítek kolem centrálního displeje, ovšem v tomto případě vše funguje jak má – klobouk dolů.

Simply clever o třídu výš

Výbava Kodiaqu je zase o kus blíže prémiovým značkám a tak nechybí ani permanentní připojení auta k internetu. Kodiaq tak dokáže při nehodě sám přivolat pomoc, nebo upozornit servis, že se blíží prohlídka. Dokonce lze auto také sledovat pomocí mobilní aplikace.

Uvnitř Kodiaqu potěší spousta praktických doplňků. Vyjímatelná baterka v kufru, nebo variabilní odkládací schránky nebudou pro fanoušky Škodovek ničím neobvyklým, novinkou je ale systém ochrany bočních dveří. Při otevření vyjedou u jejich hrany speciální plastové lišty, které zamezí jejich poškrábání například o zeď garáže. Během zavírání se lišty opět zasunou a nehyzdí tak vzhled auta, kdo někdy vozil na zadních sedadlech děti, určitě tento patent ocení.

Dokonale univerzální

Kodiaq je stoprocentní SUV, proto vyniká všestranností. O víkendu se vyškrábe ke sjezdovce, v týdnu vás odveze do divadla, a to vždy pohodlně a s jistou nenápadnou elegancí. Díky třetí řadě sedadel zvládne vaše žena odvézt všechny děti ze sousedství do školy, a ačkoli se dospělí budou muset při cestování v sedmi trochu uskromnit, komfort svezení zůstane stále přijatelný. Horší už to bude v této sestavě s nastupováním, kdo potřebuje často přepravovat více než 4 osoby, sáhne raději po Multivanu.

Národ chalupářů jistě potěší možnost táhnout přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny. Navíc je Kodiaq vybaven funkcí Trailer assist, která pomáhá při často nesnadném couvání. Auto samo rozpozná, že má za sebou přívěs. Ovladačem vnějších zpětných zrcátek nastavíte směr jízdy, pak již stačí jen zlehka přidávat plyn a celá souprava zacouvá na místo určení, aniž byste se dotkli volantu.

 

Nabídky na operativní leasing Škoda Kodiaq naleznete zde.

 

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné