Operativní leasing bez závazku

Operativní leasing bez závazku

Uvažujete o autě na operativní leasing, ale nechcete, nebo se nemůžete vázat na delší dobu? Pokud vám nevyhovuje závazek na rok, 2 nebo více, existuje služba přesně pro Vás - říká se jí dlouhodobý pronájem bez závazku, nebo také flexibilní operativní leasing. Jeho zásadní výhoda oproti klasickému operativnímu leasingu je možnost vůz kdykoliv vrátit.

Operativní leasing bez závazku - "flexioperák"

Standardní operativní leasing funguje obvykle následovně - vyberete si vůz podle několika hlavních preferencí: velikost / třída, značka, motor, palivo, výbava a cena. Už jen z těchto základních parametrů obvykle dokážete zúžit výběr z několika tisíc na několik set, možná několika desítek nabídek.

V tu chvíli začne ve výběru převládat poslední faktor - cena. Právě cena se totiž může výrazně lišit ne podle parametrů samotného auta, ale podle parametrů jeho financování - operativního leasingu. Ten se u klasického operáku skládá ze dvou parametrů

  • doba nájmu
  • počet km, které můžete v rámci pronájmu ujet (počítá se za celou dobu nájmu a obvykle se udává rozdělený na 1 rok)

Právě doba nájmu, může být pro mnoho lidí problém. Nechtějí se vázat na tak dlouhou dobu, nebo vědí že za danou dobu už budou potřebovat vůz úplně jiný. Ať už kvůli změně zaměstnání, očekávanému založení rodiny, nebo třeba dlouhodobé stáži v zahraničí. Ani to už ale není problém. Stále více poskytovatelů, začíná nabízet službu tzn. flexibilního operativního leasingu, někdy také dlouhodobého pronájmu bez závazku.

V této formě pak první parametr - doba nájmu - u nabídky pronájmu vůbec uvedená není. A proč? Protože se nepočítá. V této variantě pronájmu, totiž můžete vůz kdykoliv vrátit. A když se řekne kdykoliv tak opravdu třeba za měsíc.

V čem se liší flexibilní oprativní leasing od normálního operáku?

Háček v tom není žádný, ale samozřejmě není možné, aby taková služba s takovou výhodou, byla stejná také cenou. Proto je flexibilní operativní leasing o něco dražší na měsíční splátce než klasický operák. Obvykle je to cca mezi 10–20% více než u klasického operáku s fixní dobou pronájmu a navíc je vyžadován tzv. "startovací poplatek". Ten je nevratný a vybírá se před předáním vozu a obvykle je ve výši 2 měsíčních nájmů. Je to hodně nebo málo? Jak pro koho. Jedná se o specifickou službu pro uživatele se specifickými potřebami.

Nabídky jsou ale samozřejmě omezeny ročním nájezdem kilometrů, který je vždy u konkrétní nabídky uveden.

A v pohledu na nejistotu dnešních dnů, se může jednat o velmi nízkou cenu za svobodu a nezávislost, kdy při jakékoliv životní změně, nebo změně ve Vaší firmě, můžete vůz kdykoliv vrátit a zbavit se tak měsíčního nákladu v řádek několika tisíc Kč.

A ještě jedna výhoda – protože se nejedná o standardní produkt, kdy obvykle banka vnímá díky fixní době nájmu službu jako "půjčku" a stejně tak i vytváří hodnotící kritéria pro schválení leasingu, v případě flexibilního operativního leasingu to tak nebývá a pravidla bývají o dost jednodušší. Poskytovatelé totiž flexibilní operák nevnímají jako půjčku ale jako službu "půjčovny", kde jako jistá forma záruky slouží právě startovací poplatek a ke schválení u některých partnerů stačí třeba jen občanka a mobilní telefon.

Kompletní nabídku flexibilních operáků bez závazku naleznete u nás v přehledu flexibilního operativního leasingu zde https://www.naoperak.cz/operativni-leasing

 

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné