Operativní leasing SUV

Operativní leasing SUV

Vyplatí se SUV na operativní leasing? Podívejme se, kde operativní leasing na oblíbené "esuvečka" dává smysl.

SUV (Sport Utility Vehicle - sportovně užitkový vůz), je třída automobilů, která i přes některé překážky stále roste a tento trend potvrzují také nové modely většiny největších automobilek. Výhody SUV jsou nesporné. Větší vnitřní prostor, především v oblasti hlavy, je toho jasným důkazem. Parametrem, který se v tabulkách nedočtete, je s tím související praktičtější maximální využití zavazadelníku. Do SUV s objemem kufru 400l nacpete po odstranění "plata" nad zavazadelníkem možná dvojnásobek, právě díky "krabicovému" tvaru karoserie a vysoké zádi. Obecně lidé dobře hodnotí snazší nastupování do vozu, právě díky výše posazeným sedačkám. Samozřejmě nic se nesmí přehánět do velkých SUV zvláště prémiových značek, bude Vaše babička šplhat poněkud nepohodlně. :-)

Výhody SUV

Ačkoliv SUV bývají často zaměňována s terénními vozy a často díky vyššímu podvozku opravdu mají lepší předpoklady pro jízdu v terénu, nebo jsou dokonce pro jízdu v terénu uzpůsobena velmi dobře, výhody vyššího podvozku ocení všichni a to zejména ve městech. Vyšší podvozek, znamená lepší jízdní vlastnosti při přejíždění nerovností na silnici a ruku na srdce, české silnice jsou často horší než kdejaká polňačka. Přejezdy obrubníků, výmolů, retardérů a dalších nerovností, jsou i v malém SUV značně pohodlnější než v běžném automobilu. Nemluvě o tom, že vyšší vůz je při takovém zacházení mnohem méně namáhán než nízké vozy. Takový vytržený přední spojler o obrubník u supermarketu zná nejeden majitel Octavie. V SUV se Vám to ale zaručeně nestane.

Často skloňovaným parametrem je také bezpečnost. SUV jsou obecně vyšší, mají výše položené těžiště a také deformační zóny. Určitě nelze paušálně říci, že SUV ej bezpečnější než běžný automobil, nicméně pocitu bezpečí v SU obvykle vyšší poloha za volantem a často robustněji vyhlížející karoserie, širší sloupky a další typické prvky pocitu bezpečí určitě nahrávají.

Proč SUV na operativní leasing

Co ale bývá velká nevýhoda, je cena. SUV jsou obecně dražší, než běžné vozy. A operativní leasing je řešení. Na operák, můžete jezdit v novém SUV za měsíční paušál, za který byste si automobil s danými parametry a bez počáteční platby, nikdy nemohli dovolit.

SUV nebo téréňák?

Jak už jsme uvedli výše, SUV neznamená to samé co offroad, nebo terénní vůz. Zvláště menší SUV, jako je škoda kamiq nejsou ani v provedení 4x4 vůbec vyráběny. Nicméně existuje velké množství SUV, které vás v lehčím i těžším terénu určitě nezklamou. Jeden za všechny jsou SUV tradiční značky Jeep, které se v terénu opravdu neztratí a nabízí široké možnosti nastavení pohonu 4x4. Ať už to může být plně vybavený Kodiaq Laurin & Klement, krásný nový Hyundai Santa Fe, nebo hybridní Toyota RAV4. Parádní svezení 4-kolkovým hybridem, který Vás určitě nenechá na horách na holičkách a to pod 7 tisíc měsíčně a ještě s minimálním závazkem jen na 6 měsíců, je SUZUKI Vitara BoosterJet. Na operativní leasing, ale můžete stejně dobře jezdit i vozem vyšších tříd - např. LAND ROVEREM EVOQUE.

A když už jsme u toho - v lehčím terénu vás nenechá ani spoustu prostorných automobilů nižší střední nebo střední třídy, jako např. Škoda Superb SCOUT s inteligentním pohonem 4x4, ale o tom zase někdy příště.

 

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné