Volvo XC60 – Zralý jako víno

Volvo XC60 – Zralý jako víno

První generace Volva XC60 byla představena na ženevském autosalonu na jaře roku 2008 a vydržela ve výrobním programu až do letošního roku. Nyní můžete mít časem prověřený vůz za výhodnou cenu.

 

Volvo XC60 krátce po svém uvedení sbíralo jedno ocenění za druhým. Chlubilo se rovněž přívlastkem jedno z vůbec nejbezpečnějších aut, které můžete na silnici řídit. Navíc se pohybovalo ve vysoce konkurenčním prostředí malých prémiových SUV a švédská automobilka se s ním dokázala prosadit.

Vzhled XC60 je i dnes majestátný a vyzařuje solidnost, na druhou stranu nevypadá jako auto pro páprdy a je svěží. Nahoru vytažená záď přidává na dynamice, vysoký boční ponton zase evokuje pro Volvo typický pocit bezpečného auta. Přestože má být XC60 kompaktním SUV, není to žádný prcek, na délku má přes 4,6 metru. A pokud si jej pořídíte ve výbavě R-Design pak šmrncovnosti karoserie napomáhají ochranné kryty nárazníků, dvojitá koncovka výfuku jiná maska chladiče nebo vnější zpětná zrcátka. Interiér je podobně jako karoserie především fresh, ale nabízí tradiční kvalitní materiály s dobrým zpracováním a svébytným designem.

Na předních místech je místa dostatek, řidič si může sednout relativně dost nízko a přitáhnout si volant hodně k tělu, to moc SUV neumožňuje. Zavazadlový prostor je vcelku velký, nabízí v základu 490 litrů a je docela dlouhý. Za bezpečnost posádky Volva XC60 zodpovídají ABS, brzdový asistent, kontrola trakce i stability, systém pro sjíždění prudkých svahů, čelní, boční i hlavové airbagy, systém ochrany páteře při nárazu zezadu nebo systém zabraňující převrácení vozu.

Dostanete i systém hlídající, zda nevybočujete z jízdního pruhu. Z komfortních prvků stojí za zmínku samočinná dvouzónová klimatizace, palubní počítač, kožené čalounění, vyhřívaná sedadla, adaptivní tempomat nebo bi-xenonové světlomety. Na výběr máte z celé řady moderních zážehových a vznětových motorů, které mohou být kombinovány s přímo řazenou i samočinnou převodovkou a pohonem předních nebo všech kol. Podvozek je laděn spíše na pohodlné cestování než vyžití při sportovní jízdě na zatáčkovité silnici. Celkový jízdní komfort podtrhuje výborné odhlučnění interiéru, kde ani ve vysokých rychlostech panuje překvapivý klid. Motor ani aerodynamický hluk prostě neruší. Volvo XC60 uspokojí především ty, kteří nekladou důraz na sportovní svezení, ale preferují za volantem komfort a bezpečnost. V rámci operativního leasingu je Volvo XC60 modelového roku 2017 dostupnější než kdy před tím a do ruky přitom dostáváte osvědčené, bezpečné a stále pěkně vypadající auto.

 

 Vy můžete jezdit ve VOLVO XC60 okamžitě! Máme pro Vás skvělé nabídky skladových XC60 na operativní leasing:

 

Volvo XC60 2.4 D4 Momentum AWD Auto 48m/ 20.000 km / rok
 13 881 Kč bez DPH / měs.

 

DALŠÍ NABÍDKY VOLVO XC60 SKLADEM ZDE.

 

 

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné
Souhlasím se vším
 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné